Galeria naszej miejscowości

W tym roku obchody Bożego Ciała wypadły 7 czerwca. Po mszy w kościele parafialnym procesja przeszła do czterech ołtarzy. Pierwszy obok szkoły, drugi przy figurze na ulicy Polnej, trzeci przy figurze Chrystusa Króla i czwarty koło pomnika Papieża strażacki. Zpraszam do fotorelacji z tej uroczystości.

21 sierpnia w naszej parafii odbywały się Dożynki. W tym roku uroczystość organizowała Księżyzna. W poniższej galerii zamieściłem fotografie z tej uroczystości.

Skontaktowała się ze mną Pani Marianna Kajzer, jej mąż był organistą w naszym kościele w 1968 roku gdy naszą parafię odwiedził kardynał Karol Wojtyła późniejszy papież Jan Paweł II. Dostałem od Pani Marianny kilka fotografii które prezentuję w poniższej galerii.

Postanowiłem umieścić tutaj troszkę zdjęć naszej miejscowości. Na początek będą to zdjęcia kościoła przeniesione ze strony naszej straży.

Mam nadzieję że znajdą się chętni i zechcą dołączyć swoje zdjęcia, jakieś swoje prace albo archiwalne fotki znalezione w jakimś starym domowym albumie.

Małe znalezisko, stare zdjęcie a raczej rodzaj plakatu ze zbiorów Biblioteki Kórnickiej PAN.

I kolejne ciekawe znalezisko, serwer ze starymi zdjęciami. Pośród różnych fotografii są też stare fotografie naszej miejscowości warto je obejrzeć. Zapraszam. (Troszkę dziwnie działa ten serwer więc należy w okienku wyszukiwania wpisać Służewo)

Skontaktował sie ze mną Pan Irek Jaworski, obecnie mieszkaniec Gdyni jednakże jego matka urodziła się i mieszkała w Służewie, i przekazał mi skany starej pocztówki z początku XX w. z widokiem naszej miejscowości i podobne zdjęcie z jesieni 2008 dla porównania. Dziękujemy Panu Irkowi. Dobrze że zdarzają sie lokalni patrioci pomagający w tworzeniu rzeczy dobrych.

Galeria zdjęć przesłanych przez Pana Irka Jaworskiego

Poniżej zamieszczam znalezione w internecie zdjęcie grobu rodziny Wodzińskich zrobione na naszym cmentarzu. Nie jest to moje zdjęcie zrobił je niejaki Mariusz Stachowiak. Pozdrawiamy Pana Mariusza

Wczoraj postanowiliśmy odwiedzić nasz kościół z aparatem fotograficznym. Ksiądz Andrzej otworzył nam świątynię i mogliśmy wykonać troszkę ciekawych zdjęć naszego  pięknego zabytku.

W niedzielę 14.XII.2008 postanowiliśmy wybrać się na nasz cmentarz parafialny i wykonać fotografie starych nagrobków. Może dzięki temu o wielu usłyszymy a kilka uratujemy od zapomnienia i zniszczenia.

Postanowiłem spróbować nowego sposobu budowania galerii. Umieszczania zdjęć na specjalnym serwerze z fotografiami. Dzięki temu można umieścić więcej zdjęć i pojawia się kilka ciekawych możliwości np. komentowanie zdjęć. Zapraszam do odwiedzenia i ocenyWizyta z aparatem w grudniową zimę w ośnieżone pola za kościołem od strony Księżyzny

Polecamy odwiedziny w galerii Google. Kilka fotek z wizyty "Kozy" na księżyznie.

Znalazłem galerię jakiegoś czytelnika gazety który sfotografował nasz kościół


W niedzielę 17.01.2010 dzieci z Przybranowa przedstawiły w kościele śliczne Jasełka, poniżej zamieściłem kilka fotek z tego przedstawienia


Wszyscy pamiętamy tegoroczne misje święte. Ja niestety uczestniczyłem tylko

w ostatnich trzech dniach misji. Z piątkowej drogi krzyżowej i niedzielnej sumy zamieściłem kilka fotografi.


.

A teraz kilka fotografi tegorocznej Szopki Bożonarodzeniowej.

Ga

Garść fotografi z III Biegu papieskiego

Remik